Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !

W dniu 25 stycznia w siedzibie Koło Gospodyń Wiejskich w Szklarach Górnych odbyło się wręczenie nagrody dla zwycięzcy ogłoszonego w grudniu konkursu na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną domu lub posesji. Rada Sołecka wybrała w tym roku tylko jednego zwycięzcę. W tej edycji konkursu  zwyciężyła dekoracja przygotowana przez Państwa Gajewskich.  Nagrodę z rąk Pani Sołtys Jolanty Fuczyło , odebrał osobiście Pan Artur Gajewski, któremu również składamy wielkie gratulacje !

BAL KARNAWAŁOWY DLA NAJMŁODSZYCH

Otwarciem magicznym kluczem zaczarowanych drzwi do kwiatowej krainy Pani Dyrektor Elżbieta Piasny wprowadziła dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego do pięknie i kolorowo udekorowanej sali balowej i rozpoczął się bal karnawałowy. Panie nauczycielki przebrane za wróżki kwiatowe wyczarowywały wspaniałe konkursy i zabawy dla swoich milusińskich. Dzieci ubrane były we wspaniałe stroje: kowbojów, księżniczek, kotków, żołnierzy, batmanów, czarodziejek, policjantów, piratów… Zaraz po przywitaniu wszystkich przebierańców rozpoczęły się „tańce, hulańce i swawole” przy wesołej muzyce. Dzieci wzięły udział w takich konkursach jak: „Taniec par obwiązanych serpentyną”, „Taniec par na rozłożonej gazecie”, „Latające balony”, „Tańczące krzesła”, „ Ludzie do ludzi". Przedszkolaki świetnie się bawiły przy grającej muzyce i fruwających wszędzie kolorowych balonach, które niewątpliwie stały się jedną z największych atrakcji naszego balu. Jednakże aby dzieci nie opadły z sił zrobiliśmy sobie małą przerwę śniadaniową połączoną ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez nasz wspaniałe mamy. Myślę, że dzieci będą mile wspominać ten dzień przez całe ferie.  Autor: AKG

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKLARACH GÓRNYCH...
„Wiersze , tańce i piosenki dla Babci i Dziadka, od miesiąca wciąż ćwiczyła wesoła gromadka .” tymi słowami dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego rozpoczęły w Szklarach Górnych występy przygotowane specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pomimo mocno zdziesiątkowanych szeregów z powodu choroby obecne w tym dniu przedszkolaki spisały się koncertowo. Pięknie wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły tak, że aż łezki zakręciły się w oczach niektórych z naszych wspaniałych gości. Po występach mali aktorzy wręczyli dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty ramki z makaronu i świeczniki na podgrzewacze w kształcie serca. Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie mile spędzili czas wraz ze swoimi ukochanymi wnukami u nas w przedszkolu.  Autor: AKG


Dziś DZIEŃ BABCI i DZIADKA
Z tej szczególnej okazji wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom
życzymy
dużo zdrowia, radości, uśmiechu, pogody ducha, spełnienia  
wszystkich marzeń oraz
pociechy z dzieci, wnucząt i prawnucząt!

Sto lat dla dziadków! Wiwat dziadkowie! Niech jak najdłużej żyją nam!
Bez was kochani , wasze wnuczęta,
Nie tak odważnie szły by przez świat.

Szczególne życzenia od wnuczek i wnuków ze Szklar Górnych !


ZAPRASZAMY NA JASEŁKA

4 stycznia br. / piątek / Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych zaprasza mieszkańców na spotkanie jasełkowe, które rozpocznie się o godz.17.00 w sali szkoły. Natomiast 6 stycznia / niedziela / Kabaret „Ale Baby” z Krzeczyna Małego zaprasza na Jasełka pt. „Wszyscy równi u Dzieciny”. W programie jasełek w Szklarach Górnych występ uczniów z tutejszej szkoły podstawowej wg. scenariusza przygotowanego przez pedagogów szkoły. Z pewnością zobaczymy znowu zaskakujące elementy i humorystyczne dialogi ,jak to bywało w latach ubiegłych oraz wzorową scenografię. Z kolei w najbliższą niedzielę - 6 stycznia 2013r. Kabaret „Ale Baby” zaprasza na godzinę 16.00 do świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Małym na Jasełka oraz wspólne kolędowanie.  W programie spotkania – Jasełka w wykonaniu członków kabaretu i zaproszonych do projektu mieszkańców Krzeczyna Małego. Scenariusz, reżyseria i scenografia - to praca całego zespołu. Z pewnością będzie ciekawie. Dopełnieniem spotkania będzie koncert zespołu „Siedlecka Nuta”. Po prezentacjach artystycznych wykonawcy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania. Zapraszamy w imieniu organizatorów !

Autor: JCH/MK

POŻAR W OBORZE!

Dzisiaj nad ranem spłonął budynek w miejscowości Obora. Po godzinie trzeciej nad ranem oficer dyżurny lubińskiej straży pożarnej odebrał telefon o pojawieniu się ognia w jednym z budynków przy ul. Lubińskiej w Oborze. Ogień strawił całkowicie zadaszenie poniemieckiego budynku oraz jego wyposażenie. W tej chwili trwa dogaszanie pożaru. Wewnatrz ,jak wynika z ustaleń policji i strażaków na szczęście nikt nie przebywał.
- Otrzymaliśmy zgłoszenie o godz.3.20 – mówi Łukasz Kurek z OSP w Księginicach. Niezwłocznie nasza jednostka udała się na miejsce zdarzenia- dodaje strażak. W akcji brało ogólnie udział sześć jednostek straży pożarnej : trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, jednostka ZG Lubin oraz dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Lubin – w Księginicach i Niemstowie. Użyto również specjalistycznej drabiny strażackiej do zabezpieczenia linii elektrycznej zasilającej budynek. Straż oraz policja ustala wielkość strat oraz przyczynę pożaru. Jak sie dowiedzieliśmy - brana jest również pod uwagę wersja podpalenia budynku.
Autor: Jan Chełpa

GZUKiM w Księginicach informuje
Dyrektor Gminnego Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach informuje, że wszelkie awarie na sieciach wodociągowych i przyłączach w Szklarach Górnych  należy zgłaszać do firmy ENERGETYKA Sp. z o.o. w Lubinie lub pod numerem telefonu 76/746-48-25, 697-677-786.

UWAGA ! KONKURS !
Rada Sołecka oraz Sołtys Szklar Górnych tradycyjnie jak co roku ogłoszają konkurs na na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną swojej posesji. Konkurs ma zachęcić mieszkańców do rywalizacji na ciekawe wykonania świątecznych dekoracji. Poprzednie edycje pokazują, że mieszkańcy Szklar Górnych z dużym zaangażowaniem starają się współtworzyć klimat świąt i nadchodzacego Nowego Roku.

W tym roku przygotowano atrakcyjne nagrody pieniężne !
Zapraszamy !

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.

Wróć do spisu treści