Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

Gminna Publiczna Komunikacja Zbiorowa
- Rozkład jazdy
w dniach 01-02.11.2014 r.

Gminna Publiczna Komunikacja Zbiorowa informuje, że autobusy Gminnej Publicznej Komunikacji Zbiorowej w dniu Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym będą kursować tak jak w soboty i niedziele dotychczasowego rozkładu jazdy.


NIEDZIELA DŁUŻSZA O GODZINĘ...

Dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy lubią sobie pospać...
Dzięki temu zyskujemy jedną dodatkową godzinę, więc można dłużej poleniuchować w łóżku w niedzielny poranek. Trzeba jedynie pamiętać o konieczności cofnięcia wskazówek zegarków. Jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny, to na szczęście w większości telefonów komórkowych czas jest automatycznie przestawiany zgodnie ze zmianami czasu, podobnie w przypadku komputerów. Czas zimowy, to czas lokalny obowiązujący w okresie jesienno-zimowym. Jesienią czas lokalny przesuwany jest o godzinę do tyłu, tak więc zrównuje się z czasem geograficznym.

Jesienna zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV na terenie Gminy Lubin - październik 2014 r.

Gmina Lubin wraz z firmą A.S.A Eko Polska Sp. z o.o. (ul. Lecha 10, 41-800 Zabrze) organizuje w miesiącu październiku 2014 r. zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w ramach której wszyscy mieszkańcy Gminy w wyznaczonych przez sołtysów miejscach będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Do urządzeń elektrycznych i elektronicznych zaliczamy: lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, urządzenia grzejne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, komputery, monitory, telewizory, odbiorniki radiowe, sprzęt oświetleniowy (np.: lampy fluorescencyjne, żarówki, świetlówki), narzędzia elektryczne i elektroniczne, czujniki dymu, termostaty, automaty do wydawania napojów, małogabarytowe baterie i akumulatory.

UWAGA: W wyznaczonych poniżej miejscach zbiórki zużyty sprzęt AGD i RTV należy pozostawić kompletny, tj. niezdemontowany. Pozostawione jedynie obudowy od ww. sprzętów nie będą odbierane.

Zbiórka w/w sprzętu odbędzie się w dniu 27.10.2014  (poniedziałek) u sołtysa w Szklarach Górnych i Oborze.
Serdecznie zachęcamy wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w Naszej Akcji.

NOWY DZIAŁ VIDEO
Zapraszamy do naszego NOWEGO DZIAŁU VIDEO,  
w którym znajdziesz ciekawefilmy i reportaże z naszego
regionu.  A może Ty posiadasz jakiiś film, który chciałbyś
pokazac innym ?


Z uwagi na uszkodzenie sieci telekomunikacyjnej
Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych
została pozbawiona dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej.

W związku z powyższym uruchomiony został
zastępczy numer telefonu do Szkoły: 698 017 545.

Za niedogodności przepraszamy !W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści