Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

Trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

W związku z zarządzonym przez Wojewodę Dolnośląskiego treningiem systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza w dniach 12-13 maja 2015 r. na terenie gminy Lubin zostanie uruchomiony system powszechnego ostrzegania.
Trening zostanie przeprowadzony, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu (Dz. U. 2013 r. poz. 96). Jego celem jest sprawdzenie efektywności elementów systemów ostrzegania ludności cywilnej oraz doskonalenie procedur w zakresie ich uruchamiania.

4 MAJA, ŚW. FLORIANA, PATRONA STRAŻAKÓW i MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W tym dniu nasze myśli kierujemy ku osobom, które zawodowo lub jako ochotnicy spieszą na ratunek ofiarom kataklizmów, powodzi, pożarów, wypadków czy innych zagrożeń. Czynią to z narażeniem zdrowia a nawet i życia. Z okazji strażackiego święta składamy naszym Strażakom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, bezpiecznej służby i wytrwałości oraz tradycyjnie "Tylu powrotów co wyjazdów" ! Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują to działania wpisane w waszą codzienną strażacką służbę. Życzymy, aby ta trudna i niebezpieczna służba była dla Was źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej straży pożarnej w Szklarach Górnych.

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści