Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

KONKURS ROSTRZYGNIĘTY !
W dniu 12.01.2014r. w Szklarach Górnych w ŚWIETLICY odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie na najładniejszą dekoracje świąteczną posesji.

         Zwycięzcami konkursu są:
        - I miejsce : Anna i Artur Gajewscy
        - II miejsce: Beata i Józef Jasionowscy
        - III miejsce: Paulina i Jacek Kucharscy

Nagrody w postaci sprzętu RTG zostały zakupione z funduszu sołeckiego.


Dziś DZIEŃ BABCI i DZIADKA
Z tej szczególnej okazji wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości, uśmiechu, pogody ducha, spełnienia  wszystkich marzeń oraz pociechy z dzieci, wnucząt i prawnucząt ! Sto lat dla dziadków! Wiwat dziadkowie! Niech jak najdłużej żyją nam! Bez was kochani , wasze wnuczęta, nie tak odważnie szły by przez świat.

Szczególne życzenia od wnuczek i wnuków ze Szklar Górnych !Jasełka w Szkole Podstawowej
w Szklarach Górnych

Przepiękne jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.  oglądaliśmy w piątek 10 stycznia w sali gimnastycznej SP w Szklarach Górnych. Na scenie zaprezentowało się prawie 100% uczniów tej placówki. Bardzo licznie przybyli goście do Szklar Górnych mogli podziwiać naprawdę wspaniale przygotowane jasełka.

A z zaproszenia skorzystało naprawdę wielu gości, a wśród nich: Wójt Gminy Lubin Irena Rogowska, Przewodniczący RG Jerzy Szumlański, radni, pracownicy Urzędu Gminy, kierownicy jednostek pomocniczych, dyrektorzy szkół gminy Lubin, rada rodziców, przyjaciele szkoły, rodzice,  mieszkańcy itp.
- Dziękuję Wam młodzi aktorzy za tak wspaniały występ i gratuluję Waszym rodzicom takich utalentowanych pociech - powiedziała wójt Irena Rogowska. Spodziewałam się tego, iż będzie tu się dużo działo, ale zaskoczyliście nas wszystkim tym wspaniałym występem. Serdecznie gratuluję Wam oraz wszystkim, którzy przygotowali to niezapomniane przedstawienie - dodała pani wójt.

Dzieci zaśpiewały chóralnie i solo ludowe kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również scen religijnych i takich postaci jak; Maryja z dzieciątkiem, Józef, trzej królowie, pastuszkowie, aniołki, mikołajki oraz Lucyfer i jego diabły.
Niezapomniana była scena z góralskim śpiewem oraz owieczkami, w które wcieliły się słodkie przedszkolaki. Również oglądaliśmy niezwykle widowiskowy wątek z zaaranżowaną muzyką wykonaną na kilkunastu skrzypcach.
Wszyscy uczniowie występujący na scenie (było ich ponad 140!) ubrani byli w przepiękne stroje. Dla każdego znalazła się rola na miarę jego talentu i możliwości. Okazało się, że wśród nich są wspaniali aktorzy, recytatorzy, śpiewacy oraz tancerze.

Po występie młodzi aktorzy otrzymali od wszystkich owację na stojąco, a im wszystkim podziękowała pani dyrektor SP w Szklarach Górnych Elżbiety Piasny. Pani dyrektor złożyła  podziękowała również za przygotowanie jasełek pani Danucie Kasperskiej oraz Barbarze Kwapisz.

Zaproszeni goście przekazali liczne upominki oraz gratulacje i życzenia na ręce pani dyrektor.
Uczniów uraczono na koniec słodkim poczęstunkiem.
Z pewnością rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, a także nauczyciele mogą być dumni z wszystkich młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych
.

Kolejna okazja do obejrzenia tego niezwykłego widowiska nadarzy  się już w najbliższą środę tj. 15 stycznia w świetlicy w Oborze o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy!!

więcej foto znajdziesz tu: [ foto ]

źródło i foto: www.gmina.lubin.pl


Trwa głosowanie na stronie www.gmina.lubin.pl w konkursie SOŁTYS ROKU 2013 . Ma ono wyłonić finałową ,,dziesiątkę'' Sołtysów , którzy zakwalifikują się do drugiego etapu rywalizacji. Właśnie w tym etapie Kapituła Konkursu powołana przez Wójt Gminy Lubin Irenę Rogowską wyłoni Laureata i otrzyma On zaszczytny tytuł SOŁTYSA ROKU 2013 .  ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !!

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści