Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !


Dziś DZIEŃ BABCI i DZIADKA
Z tej szczególnej okazji wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości, uśmiechu, pogody ducha, spełnienia  wszystkich marzeń oraz pociechy z dzieci, wnucząt i prawnucząt ! Sto lat dla dziadków! Wiwat dziadkowie! Niech jak najdłużej żyją nam! Bez was kochani , wasze wnuczęta, nie tak odważnie szły by przez świat. Szczególne życzenia od wnuczek i wnuków ze Szklar Górnych !

Ferie z Gminą Lubin         
Wycieczka do wrocławskiego Afrykarium, wyjazd na basen, wyjścia do kina czy warsztaty artystyczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gminę Lubin na tegoroczne ferie zimowe. O nudzie mowy być nie może! Program dla dzieci i młodzieży jest wyjątkowy bogaty, znajduje się w nim kilkadziesiąt propozycji spędzenia wolnego czasu.

Do akcji Ferie z Gminą Lubin włączyły się wszystkie gminne instytucje oświatowe i kulturalne. Dlatego oferta jest tak bogata. Obejmuje zarówno propozycje wyjazdowe, jak i zajęcia organizowane na miejscu.

Będzie czas na zabawę, ale i na naukę. W programie ferii znajdują się m.in. zajęcia językowe i komputerowe, warsztaty artystyczne i kulinarne, a także konkursy m.in. kręglarski i pływacki. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym programem ferii i uczestnictwa w imprezach!

Zobacz szczegółowy PLAN FERII 2015 

              

Uchwałą zebrania wiejskiego z dnia 19 września 2014 sołectwo Szklary Górne 
przystąpiło do Programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej. 

Na zebraniu została również wybrana grupa odnowy wsi, w skład której weszli: Jolanta Fuczyło, Urszula Kosacz, Anna Kosacz-Gol, Paulina Kucharska, Elżbieta Piasny, Renata Żylińska-Dusza, Mariusz Kardynał oraz Tomasz Gol.

Celem nadrzędnym programu jest szeroko rozumiana poprawa warunków życia na wsi oraz ekonomicznej niezależności wsi. Stan ten można uzyskać poprzez trwałe upodmiotowienie społeczności lokalnych i stworzenie poczucia odpowiedzialności za przyszłość własnej wsi poprzez zapewnienie wiedzy, umiejętności i wsparcia zewnętrznego. Bazując na zasobach wsi, jej atutach powinien zostać osiągnięty stan, w którym mieszkańcy będą utożsamiać się ze swoją miejscowością, skutecznie wykorzystywać nabytą wiedzę a co za tym idzie umiejętnie pozyskiwać środki finansowe na realizację zaplanowanych wcześniej projektów. 

Odnowa wsi jako nurt rozwoju obszarów wiejskich zakłada rozwój oparty na specyfice i niepowtarzalnych walorach danej miejscowości (źródło:  http://www.umwd.dolnyslask.pl/rozwoj-obszarow-wiejskich/odnowa-wsi-dolnoslaskiej

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści