Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści


(26-08-2012)
Choinka za elektrośmieci

Firma AG-EKO, we współpracy z lubińskim nadleśnictwem, organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. – Przynieś do nas elektroodpady i zamień je na sadzonkę pięknego świerka – zachęca szefowa firmy, Aneta Gonera. Pralki, lodówki, żelazka, suszarki, radia, telewizory. Generalnie czekamy na każdy sprzęt zasilany prądem lub bateriami – tłumaczy organizatorka. To już druga akcja, kiedy firma współpracuje z leśnikami. Tegoroczną zaplanowano na 1 września (sobota) na parkingu hipermarketu Real od godz. 9.00 do 18.00.  Zebrane odpady trafią do zakładu przetwarzania, gdzie sprzęt zostanie wtórnie wykorzystany w przyszłości. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji !

Autor: MAF , źródło: Lubin.pl

(22-08-2012)
KOLEJNA BURZA, KOLEJNE STRATY...
Ostrzeżenia o nadciągającej burzy, silnym wietrze, nawałnicy i gradobiciu niestety sprawdziły się dziś w 100 % ! Dziś rano w przeciągu paru minut dość gwałtownie zmieniła się pogoda, niebo zrobiło się czarne i wokół zapadły ciemności. Widok niespotykany i przerażający jak w niektórych filmach katastroficznych. Zaraz potem rozległ się przerażający dźwięk wyjących syren z ostrzeżeniem nadejścia jakiegoś niebezpieczeństwa... Gwałtowny deszcz, błyski i odgłosy burzy oraz bardzo silny wiatr pojawiły się jednocześnie.
Woda płynęła strumieniami a silna wichura łamała gałęzie i przewracała to co spotkala na swojej drodze.  Musieli interweniować nasi strażacy, gdyż wiatr złamał duże drzewo przy Alei Kasztanowej blokując drogę... Wichura i deszcz wyrządziła wiele szkód i strat, wiele osób pozostawiło niepodomykane okna i niezabezpieczone przedmioty, które porwał i uszkodził wiatr. Czy mozna jakoś zminimalizować straty i zabezpieczyć się przed takimi przypadkami ? Częściowo tak, dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z bardzo praktycznego i przydatnego darmowego powiadamiania sms o nagłych zmianach pogodowych,  zagrożeniach,  awariach, imprezach sportowych, sprawach dotyczących zdrowia i edukacji itp. Jeżeli chcesz się zarejestrować (bezpłatnie) zarejestruj się tutaj , naprawdę warto ! 

(22-08-2012)
CYRK JUŻ PRZYJECHAŁ...
Dziś wielkie wydarzenie. Od wczesnych godzin rannych trwa rozkładanie namiotu i areny cyrkowej międzynarodowego cyrku "PACIFIC", który dziś (w środę) o godz. 18.00 daje jedyne przedstawienie. W 2 godzinnym programie wiele atrakcji, między innymi pokazy magiczne, klaun, fakir, tresowane zwierzęta itp. Wielką atrakcją tegorocznego sezonu jest biały 7 metrowy wąż ważący ponad 130 kg ! Sprzedaż biletów rozpoczyna się godzinę przed rozpoczęciem programu, czyli od godz. 17.00. Dla dzieci od lat 3 wstęp wolny ! Zapraszamy !(21-08-2012)
WICHURY, BURZE i NAWAŁNICE

Silny wiatr połączony w gwałtowną ulewą przeszedł w poniedziałek wieczorem m.in. nad gminą Lubin. Połamane drzewa, zerwana linia energetyczna oraz uszkodzone zadaszenia w pomieszczeniach gospodarczych to tylko niektóre skutki nagłego żywiołu. Burza połączona z silnym wiatrem nadeszła nad Polskę i Dolny Śląsk z kierunku zachodniego. Intensywnym opadom towarzyszyły wyładowania atmosferyczne. Prądu zabrakło m.in. w Krzeczynie Małym, a w innych miejscowościach gminy wiatr uszkodził zadaszenia budynków gospodarczych. Wiatr przewracał również drzewa. Strażacy musieli interweniować kilkakrotnie usuwając powalone drzewa z dróg. O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec jednego z budynków Szklar Górnych. Drzewo, które wiatr wyrwał upadło na jego posesję, jednak w tak szczęśliwy sposób, że uszkodziło jedynie ogrodzenie. Gdyby zostało przewrócone o kilka metrów dalej mogło dojść do tragedii. - Po godzinie dwudziestej pierwszej usłyszałem nagły huk – mówi Jan Zelek świadek zdarzenia. Myślałem, że wiatr uszkodził dach na budynku w którym mieszkam - ale gdy wyszedłem zobaczyłem przewrócone drzewo i mnóstwo piasku w powietrzu. Tak dużo, że nie było widać budynku naprzeciw - dodaje świadek. Synoptycy ostrzegają, że w najbliższym czasie możemy niestety spodziewać się podobnych zjawisk z opadami gradu włącznie. Siłom natury się z pewnością nie przeciwstawimy, ale pamiętajmy jednak, aby zabezpieczać należycie mienie. Nie pozostawiajmy pojazdów mechanicznych w czasie burz pod drzewami. Chowajmy mienie w pomieszczeniach oraz zamykajmy w nich okna i drzwi.  Z pewnością zminimalizuje to skutki żywiołu.

Autor i foto: J. Chełpa, źródło: Gmina Lubin


(16-08-2012)
DOŻYNKI 2012

Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia 2012, zapraszamy na tradycyjne Dożynki w Szklarach Górnych.
Dożynki rozpoczną się o godz 16.00 w naszym Kościele, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta - Dożynkowa, w podziękowaniu Bogu za tegoroczne plony. Zaraz po mszy uroczysty korowód przejdzie z Wieńcem Dożynkowym na  tereny zielone przy ośrodku zdrowia, gdzie odbędzie się zabawa dożynkowa.

W programie m.in.
- liczne gry i konkursy dla dzieci i dorosłych (atrakcyjne nagrody !)
- swojskie jadło - bufet
- tańce i zabawy przy zespole muzycznym
- inne niespodzianki

Na Dożynki 2012 serdecznie zapraszają:
Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.(17-08-2012)

CYRK W SZKLARACH GÓRNYCH
Cyrk "PACYFIC" z Czech wystąpi w najbliższą środę tj. 22 sierpnia w Szklarach Górnych. Występ rozpocznie się o godz. 18.00, a cyrkowa arena zostanie rozbita na placu zielonym obok Ośrodka Zdrowia w Szklarach Górnych.

W bogatym programie dwugodzinnego spektaklu wystąpią m.in. artyści, klauni, magicy, fakir i zwierzęta - możliwość sfotografowania się z 5-metrowym wężem anakondą ważącym 96 kg. Kasa biletowa będzie czynna godzinę przed rozpoczęciem programu (
Uwaga: dzieci do lat 3, wstęp wolny !).

Zapraszamy(16-08-2012)
Centrum wypoczynkowe "OBORA", odległe marzenia...

Nie tak szybko powstanie nowoczesne centrum wypoczynkowe w Oborze. – Inwestycja jest aktualnie w fazie projektu i będzie podzielona na kilka etapów. Ostatni może się zakończyć nawet za 15 lat – informuje rzecznik prasowy KGHM, dyrektor departamentu komunikacji Dariusz Wyborski.
Pogłoski o szybszym zakończeniu inwestycji pojawiły się kilka dni temu. Ich źródłem była informacja, że Zakład Hydrotechniczny, który jest gospodarzem obiektu, zlecił sanepidowi wykonanie badań jakości wody z tego akwenu.
– To były rutynowe kontrole. Pracownicy stacji pojawiają się w Oborze co jakiś czas i pobierają próby wody do badań – prostuje rzecznik KGHM.
Polska Miedź jest dopiero w fazie projektowania pierwszej części ośrodka. Kolejne będą uzależnione od prac wykonywanych przez Zakład Hydrotechniczny, który po eksploatacji piaskowni ma udostępniać jej poszczególne fragmenty na cele rekreacyjne. W ramach biznesu związanego z wypoczynkiem, miedziowa spółka chce zrekultywować należący do siebie teren w Oborze. Przy budowie centrum turystycznego mają być wykorzystane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.
Autor: JOM, MAF / Fot. kghm / źródło: www.lubin.pl

(03-08-2012)

Wakacje na półmetku !
Czas płynie i zanim się obejrzeliśmy minęła już połowa wakacji... Jeżeli jesteś mieszkańcem Szklar Górnych, skończyłeś już 6 lat to zapraszamy na  zajęcia wakacyjne, które odbywają się w siedzibie naszego Koła Gospodyń Wiejskich.

Zajęcia prowadzi instruktor z GOK Raszówka, w terminach:  
- PN
. 06.08 - od godz. 10 do 13
- ŚR
. 08.08 - od godz. 16 do 18
- PT.
10.08 - od godz. 16 do 18


Ponadto zapraszamy na całodniowe wycieczki do Wygnańczyc:
- 07.08.2012 – zapisy do 02.08.2012

Plan wycieczki:
09.00 wyjazd autobusu z Lubina ( parking TESCO )
10.30 przybycie do Wygnańczyc
10.45 zabaw
y integracyjne harcerzami
13.00 obiad, czas wolny
14.00 udział w warsztatach – zdobywanie odznak harcerskich
15.
00 plażowanie, zabawy w asyście ratownika wodnego

Koszt wycieczki: 45,00 zł/os (w tym: obiad, ubezp. od NW)

Organizator: GOK w Raszówce,
Tel i zapisy: Dział merytoryczny: 76 8455986
Zapraszamy


(02.08-2012)
SPRZEDAM - KUPIĘ - ZAMIENIĘ !

Zapraszamy do naszej internetowej tablicy ogłoszeń !
Pojawiło się tam wiele ciekawych ogłoszeń.
Przypominamy, że ogłoszenia można zamieszczać
całkowicie za darmo (nie dotyczy reklam, firm tp.)

Może chcesz coś sprzedać, kupić, wymienić ?
Szukasz pracy lub kogoś do pracy ?
Zobacz, może masz jakieś zbędne i niepotrzebne
rzeczy,  które chciałbyś sprzedać lub oddać innym ?  

Zapraszamy !

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej.

Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.

Wróć do spisu treści