Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !


HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY LUBIN

Szanowni mieszkańcy Gminy Lubin. Informujemy, że w miesiącu lipcu wywozem odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z terenu Gminy Lubin będzie zajmować się firma A.S.A. Eko Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu ul. Lecha 10, która do dnia 16 lipca 2013r. wyposaży wszystkie nieruchomości w pojemnik na odpady zmieszane.

źródło: Gmina Lubin /
http://www.gmina.lubin.pl
Każą segregować, nie dają pojemników

I stało się. Nadszedł 1 lipca, czyli dzień od kiedy obowiązuje nowa ustawa śmieciowa. – Tylko pytanie jak mamy segregować, kiedy nie mamy gdzie? Jedna firma zabrała nam swoje pojemniki, a druga nowych nie dostarczyła – denerwują się mieszkańcy gminy wiejskiej Lubin.

Problem mają nie tylko ci, którzy chcą segregować, ale także osoby, które zamierzają wrzucać wszystko do jednego wora. Kilka dni temu LPGK, które odbierało odpady w większości gminnych miejscowości, zabrało swoje pojemniki. – Powiedzieli nam tylko, że oni kończą z nami współpracę. O nowe kosze musimy już pytać gminę – opowiada jedna z mieszkanek
naszej gminyRzecznik gminy Janusz Łucki zapewnia, że w wielu wisach nowe pojemniki już się pojawiły. – Mają je na pewno Raszówka czy Karczowiska. Rozwożone są od kilku dni i myślę, że dziś i jutro na pewno pojawią się w całej gminie. Te kilka dni to okres przejściowy i musimy uzbroić się w cierpliwość – zaznacza rzecznik.

Tym samym w każdym gospodarstwie ma stanąć nowy kosz na odpady. – To pojemnik na odpady zmieszane. O kompostowniki mieszkańcy sami muszą zadbać, a kontenery na papier, szkło i plastik, tak jak dotychczas będą w kilku miejscach w każdej wsi – dodaje.

Ale kosze to nie jedyny problem gminy wiejskiej. Przetarg ogłoszono stosunkowo późno i mimo iż oficjalnie wygrało go konsorcjum firm z Legnicy i Zabrza, to pozostali uczestnicy mieli do dziś czas na zgłoszenie ewentualnego protestu. I z tego prawa skorzystało lubińskie MPO, które było drugim uczestnikiem przetargu.

– Taki protest do nas wpłynął i oficjalnie mamy 14 dni na jego rozpatrzenie. Ale śmieci muszą być odbierane, więc do tego czasu zajmie się tym gmina – tłumaczy Janusz Łucki.


Autor: MS
/ źródło: www.lubin.pl

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.

Wróć do spisu treści