Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

 Zobacz aktualny harmonogram wywozu 
 odpadów komunalnych  !     

Nowe wiaty przystankowe w Gminie Lubin
Dziesięć nowych wiat przystankowych stanęło w Gminie Lubin. Potrzebę powstania większości z nich wskazali mieszkańcy. Wszystkie nowe przystanki utrzymane są w jednym stylu i jednej żółto-czerwonej kolorystyce. Nowe wiaty ustawione zostały w Szklarach Górnych, Oborze, Łazku, Składowicach, Miłosnej, Karczowiskach, Goli, Czerńcu i Raszówce.Inwestycja kosztowała 55 tys. zł i sfinansowana została ze środków Gminy Lubin. W przyszłym roku nowe wiaty powstać mają w kolejnych miejscowościach Gminy Lubin.
Źródło: www. ug.lubin.p / (MG)
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Szklar Górnych.
Już w najbliższą środę 25 listopada 2015 r. w Szklarach Górnych odbędzie się kolejny dyżur prawnika, który nieodpłatnie udzielać będzie porad prawnych mieszkańcom tej miejscowości. Projekt realizuje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne, funkcjonujące od czerwca 2015 roku.

Pierwsze spotkanie odbyło się już 18 listopada, a porad prawnych udzielała wówczas Pani Mecenas Renata Kolerska. Kolejne spotkania już 25 listopada oraz 2 grudnia.
– To nasz pierwszy projekt, ale cieszymy się, że spotkał się z zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców oraz prawników, którzy zgodzili się nam pomóc. Takie spotkania są potrzebne, bo nie każdy ma możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej – słyszymy od naszych mieszkańców – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia.

Podczas konsultacji informujemy także, że od 1 stycznia 2015 roku w Polsce planowane jest wdrożenie krajowego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości – nie wszyscy o tym jeszcze słyszeli – dodają członkowie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne powstało, aby prowadzić działalność na rzecz swojej miejscowości i jej mieszkańców. Ma w planach kilka projektów, które zamierza niebawem zrealizować. Ich mottem jest zawołanie „Teraz Szklary Górne!”, które mocno podkreśla celowość działania Stowarzyszenia. Stowarzyszenie zagospodarowało lukę w potencjale rozwojowym mieszczącym się pomiędzy pojedynczym mieszkańcem, a zorganizowanymi instytucjami (w tym władzy samorządowej).
– W naszej działalności chcemy współpracować z władzą samorządową, ale pragniemy także korzystać z innych licznych możliwości dostępnych dla sektora pozarządowego – podkreślają działacze z SRW Szklary Górne.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz jego inicjatyw na stronie www.srw-szklarygorne.pl  
(oprac. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne)
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektron. oraz mebli i innych odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Lubin - listopad 2015 r.

Zbiórka 24 listopada 2015 (wtorek): 
Szklary Górne - przy ośrodku zdrowia 
Owczary - obok posesji nr 76 (droga gminna)

Mieszkańcy gminy Lubin będą mogli łatwo pozbyć się zużytych urządzeń i dużych przedmiotów. Niepotrzebne rzeczy będą odbierane od 23 do 25 listopada.
Co można będzie oddać? Sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, dywany, wózki dziecięce, rowery, zabawki, wyposażenie sanitarne. Jednym słowem – niepotrzebne sprzęty domowe. Mobilny PSZOK nie przyjmie odpadów remontowo-budowlanych, opon, części samochodowych, odpadów biodegradowalnych i drobnych śmieci z metalu, szkła i plastiku, które powinny być osobno zbierane do worków.  Odpady będzie można oddać bezpłatnie. 

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści