Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

UWAGA :
Od 1 sierpnia jeździmy za darmo,
nowymi  autobusami Komunikacji
Gminnej Lubin !

zobacz nowy rozkład jazdyZ uwagi na uszkodzenie sieci telekomunikacyjnej
Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych
została pozbawiona dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej.

W związku z powyższym uruchomiony został
zastępczy numer telefonu do Szkoły: 698 017 545.

Za niedogodności przepraszamy !Od 1 sierpnia za darmo !

5 dużych, niskopodłogowych MAN-ów i 2 małe autobusy marki Mercedes będą obsługiwały od 1 sierpnia komunikację zbiorową w gminie Lubin. Wszyscy podróżni pojadą nimi za darmo.
Podczas konferencji prasowej zaprezentowano autobusy, które będą jeździły po wsiach gminy Lubin. Od 1 sierpnia do gminy przestaną jeździć żółte autobusy komunikacji miejskiej. Mieszkańcy nie zostaną jednak pozbawieni możliwości poruszania się po gminie i dojazdu do Lubina. O 5:10 wyruszy bowiem pierwszy autobus komunikacji zbiorowej zorganizowanej przez gminę. Stało się to po zakończeniu przez gminę Lubin współpracy z miastem Lubinem w sprawie prowadzenia wspólnego zbiorowego transportu publicznego. Prezydent miasta zażądał od gminy zwiększenia o 100% opłat za kontynuowanie komunikacyjnego porozumienia (z ok. 2 mln zł rocznie do ok. 4 mln zł).  Takich pieniędzy w budżecie nie było. - Musielibyśmy zrezygnować z dopłat do wody ścieków albo zaniechać wykonywania zadań inwestycyjnych by sprostać żądaniu prezydenta Lubina - powiedziała wójt Irena Rogowska. - Nie mogliśmy się zgodzić na żądania prezydenta.

Gmina Lubin znalazła tańsze rozwiązanie uruchamiając własną komunikację. I w dodatku płaci za nią mniej niż płaciła miastu. Porozumienie z prezydentem przewidywało kwotę 7 zł za tzw. wozokilometr. Teraz gmina płaci 6 zł. Umowa opiewa na 440 tys. wozokilometrów łatwo więc policzyć ile budżet gminy zyska.

Do tej pory gmina nie uzyskiwała żadnych dochodów z biletów, gdyż wpływy z tego tytułu w wys. 700 tys. zł trafiały dotychczas do kasy miejskiej. Rada Gminy postanowiła zrezygnować z opłat za przejazdy do czasu, kiedy odbędzie się w połowie 2015 r. przetarg na przewoźnika obsługującego gminę przez kolejne lata. A więc przez co najmniej rok transport na terenie gminy będzie bezpłatny przy dotychczasowej ilości kursów. - Zachowaliśmy takie same godziny odjazdów autobusów jak były do tej pory - poinformowała wójt Rogowska.- Nie chcieliśmy zmieniać przyzwyczajeń pasażerów. Będziemy sukcesywnie badać jakie są potrzeby - czy należy zwiększyć czy zmniejszyć ilość kursów. Będziemy przyjmować uwagi i wnioski pasażerów i dostosowywać rozkłady do ich potrzeb.


autor: Dariusz Szymacha
e-legnickie.pl


Rozkład jazdy Komunikacji Gminy Lubin znajdziesz  [ tutaj ]

Uruchomienie syren alarmowych 1 sierpnia 2014

1 sierpnia 2014 r.o godz.17: 00 zostanie uruchomiony system ostrzegania i alarmowania ludności
przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego.
Dźwięk syren w tym dniu będzie jednocześnie upamiętnieniem 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.Alarm powietrzny - ciągły, modulowany dźwięk syreny w okresie 1 minuty.

Dźwięk ciągły syreny w czasie 3 min. oznacza odwołanie alarmu.

Celem treningu jest sprawdzenie sprawności technicznej urządzeń oraz doskonalenia
procedur w zakresie ich uruchamiania na poszczególnych szczeblach zarządzania.

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści