Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

UWAGA MIESZKAŃCY:
Obniżenie stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 marca 2014r.


Rada Gminy Lubin uchwałą z dnia 30 stycznia 2014r. obniżyła stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe stawki obowiązują od 1 marca 2014 r. Zapytaliśmy Przewodniczącego Rady Gminy Lubin Jerzego Szumlańskiego, jak doszło do tak pomyślnego dla mieszkańców rozstrzygnięcia?

Red.: - Zewsząd wokół słyszymy: podwyżki, tu wzrost opłat, tam koszty stałe drastycznie rosną, a u nas w Gminie Lubin obniżka opłat za gospodarowanie odpadami to wbrew tendencjom i powszechnym zwyczajom, jak to możliwe?

Jerzy Szumlański: - Jednym z najbardziej palących problemów z jakim zmierzyłem się podczas zeszłorocznej serii spotkań z mieszkańcami naszej gminy w ramach zebrań wiejskich była sprawa wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ludzie często bardzo emocjonalne przedstawiali swoje racje - musiałem się zmierzyć z krytyką, której ani ja, ani nasza gmina nie powinni być adresatem. Wszytko przez taki, a nie inny sposób w jaki wdrażano tzw. ustawę śmieciową.
Obiecałem wówczas mieszkańcom, stawiając na szali swój autorytet jako przewodniczącego rady, że stawki, które były być może wtedy zbyt wysokie zostaną przeanalizowane i ich wysokość ulegnie zmianie. Jak widać staraniem Rady Gminy Lubin to się udało! Uchwała wprowadzająca nowe, niższe stawki wejdzie w życie od 1 marca br. Żaden z radnych nie był przeciw.


Red.: - Jak to było możliwe?

Jerzy Szumlański: - Mieszkańcy kierowali do nas liczne uwagi i sugestie dotyczące wysokości opłat. Dokonano planowanej weryfikacji faktycznych kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów w oparciu o dane wynikające ze złożonych deklaracji przez mieszkańców oraz danych z ewidencji ludności i ewidencji podatkowej. Było to podstawą ponownego przeliczenia stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Każdy z mieszkańców otrzyma z urzędu pismo z informacją o nowych, obniżonych stawkach opłat oraz deklarację do wypełnienia, którą należy złożyć w Urzędzie Gminy Lubin. Bardzo się cieszę, że jednak udało się dla naszych mieszkańców obniżyć te opłaty tym bardziej, że w naszym kraju standardem są coroczne podwyżki, a nie obniżki.

Nowe, niższe stawki za wywóz odpadów - znajdziecie Państwo tutaj

Źródło: www.gmina.lubin.pl

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.Wróć do spisu treści