Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !


OGŁOSZENIE - WAŻNE !

W związku z przejęciem obowiązku dostawy wody od 1.12.2012 r. przez Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach w miejscowości Szklary Górne i Owczary, Dyrektor Zakładu informuje, że w dniach 30.11.2012 1.12.2012 w godzinach 9.00-17.00 pracownicy Zakładu wspólnie z pracownikami dotychczasowego dostawcy wody - „Energetyka” Sp. z o.o. w Lubinie dokonają odczytu i kontroli prawidłowości działania wodomierzy.


GŁOSUJMY NA NASZEGO SOŁTYSA !
Rozpoczęła się już IV EDYCJA konkursu na
SOŁTYSA ROKU 2012. W związku z tym prosimy
mieszkańców Szklar Górnych, Owczar i Lubkowa
o oddawanie swoich głosów na naszą Panią Sołtys,
Panią Jolantę Fuczyło.

Swój głos można oddać tutaj [ X ]

SOŁTYS ROKU 2012 - IV EDYCJA !
Jak wiele zależy od dobrego gospodarza, wie każdy mieszkaniec wsi! Chcemy pokazać  najaktywniejszych, którzy pracują dla społeczności lokalnej, dla swoich sąsiadów!
Wójt Gminy Lubin Irena Rogowska ogłasza IV edycję konkursu "Sołtys Roku Gminy Lubin". W konkursie biorą udział wszyscy sołtysi Gminy Lubin, a głosy na poszczególnych kandydatów będzie można oddawać na stronie www.gmina.lubin.pl
Do fazy finałowej przystąpi 10 sołtysów, którzy uzyskają najwięcej głosów internautów.
Nowość ! Sołtysa Roku 2012 – spośród finałowej "dziesiątki" - wybierze Kapituła powołana przez Organizatora. W konkursie przewidziano cenne nagrody.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !!

SKLEP "GROSZEK" - ZMIANA GODZIN PRACY

Sklep GROSZEK informuje o zmianach godzin pracy.
Już od 5 listopada sklep bedzie czynny od Pon. do Soboty
w godz. od 06.00 do 20.00, natomiast w Niedziele
od godziny 09.00 do 18.00.  
Zapraszamy

Podsumowanie projektu „Z zielenią za pan brat” w SOSz-W w Szklarach Górnych

W dniu 5.11.2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Z zielenią za pan brat”. Niniejsza inicjatywa została zrealizowana dzięki środkom przekazanym przez Fundację Kredyt Bank. Nadrzędnym celem projektu było rozwijanie umiejętności zawodoznawczo – ogrodniczych wśród uczniów, poprzez zakup nowej szklarni do rozmnażania roślin ozdobnych na terenach zielonych placówki. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Agnieszka Król – Stępień wraz z uczniami i pracownikami Ośrodka oraz zaproszeni goście , tj. p. Dariusz Walasiak, dyrektor Kredyt Banku oddział w Legnicy wraz ze współpracownikami banku oraz p. Iwona Dybo, pracownik Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubinie, mieli możliwość nie tylko zobaczyć efekty pracy młodych ogrodników, jak również osobiście włączyć się w realizację projektu, sadząc ozdobne krzewy. Realizacja projektu wpłynęła na rozwój zainteresowań przyrodniczych wśród uczniów, a przede wszystkim pozwoliła na stworzenie nowego miejsca, w którym młodzież będzie mogła doskonalić swoje umiejętności zawodowe w zakresie ogrodnictwa.

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej.

Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje.

Wróć do spisu treści