Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

Co roku każdy z nas wyrzuca około:
- 290 puszek metalowych
- 130 gazet lub czasopism
- 110 butelek szklanych
- 66 butelek z tworzyw sztucznych.


Jest to bardzo wysokiej jakości surowiec wtórny, który powinien być powtórnie wykorzystany. Wartość wszystkich surowców wtórnych bezpowrotnie marnowanych na wysypiskach śmieci przekroczy w tym roku ponad 1 miliard złotych !
Czy stać nas na taką rozrzutność ?

Segregując odpady oszczędzasz pieniądze i  chronisz środowisko !


Na terenie naszej miejscowości znajdują sie pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ważnym problemem jest w obecnych czasach segregacja śmieci. W polskich domach rzadko prowadzi się selektywną zbiórkę odpadów. Większość z nas wychodzi z założenia, że wystarczy wrzucić wszystkie odpadki do jednego worka a na wysypisku się wszystkim zajmą. W rezultacie jednak tak nie jest, i wbrew pozorom segregacja ma ogromne znaczenie.

Na terenie gminy Lubin surowce wtórne zbierane są w systemie pojemnikowym, dostępnym dla każdego mieszkańca. „Gniazda” pojemników (typu „dzwon”/„igloo” o pojemności 1,5 m 3) ustawione są w centrach miejscowości, w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Pojemniki na szkło wykonane są z tworzywa, natomiast pojemniki na plastik to kosze siatkowe.

Zbiórka prowadzona jest do dwóch pojemników, przeznaczonych na następujące surowce: - pojemnik siatkowy - tworzywa sztuczne (butelki PET oraz plastiki twarde: butelki po chemii gospodarczej)
- pojemnik zielony - szkło białe i kolorowe

Poczytaj więcej o ekologii  naszej gminie [  więcej... ]

Wróć do spisu treści